Przewodnik po portalach przyrodniczo-turystycznych

Natura 2000 a turystyka > Aktualności > W projekcie > Przewodnik po portalach przyrodniczo-turystycznych

Komunikat 15

Wiele portali i stron internetowych jest cennym źródłem ciekawych informacji na temat Natury 2000, ekoturystyki i zrównoważonego rozwoju. Poniżej prezentujemy listę wybranych portali, z których warto korzystać szukając tego typu informacji. Zachęcamy również do odnajdywania innych stron i uzupełniania listy linków.

natura2000.org.pl – portal informacyjno-edukacyjny poświęcony programowi ochrony przyrody – Natura 2000 i turystyce.
natura2000.gdos.gov.pl – serwis informacyjny nt. sieci Natura 2000 na stronie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (GDOŚ): dokumenty krajowe i unijne, bazy danych, aktualności.
pttk.pl/zycie/natura_2000/turyst.html – edukacja ekologiczna kadry programowej PTTK
kp.org.pl/n2k – podstrona o NATURZE 2000 w serwisie Klubu Przyrodników. Znajduje się na niej szereg materiałów w postaci elektronicznej do pobrania, między innymi przewodniki powstałe po warsztatach ze społecznościami lokalnymi.
iop.krakow.pl/cn2000/ – strona na serwerze Instytutu Ochrony Przyrody PAN w Krakowie, zawiera materiały dotyczące prawnych i naukowych podstaw sieci NATURA 2000 w Polsce.
otop.org.pl – Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) strona poświęcona ostojom ptaków i ich miejscu w sieci Natura 2000. OTOP jest wiodącą organizacją w sprawie wyznaczania w Polsce obszarów ptasich Natura 2000.
wwf.pl – oficjalna strona organizacji WWF Polska inicjującej przedsięwzięć na rzecz ochrony przyrody na całym świecie.
zielonekarpaty.org.pl – portal „Zielone Karpaty” ma na celu promowanie wartości naturalnych i kulturowych Karpat. Bieżące informacje na temat ochrony i zrównoważonym rozwoju Karpat.
dbajobociany.pl – blog przyrodniczo-turystyczny nie tylko o bocianach, ale także o tym wszystkim, co wokół bocianiego gniazda się dzieje i o wędrówkach w fascynujący świat dzikiej przyrody.
 

natura2000edukacja.pl – projekt skierowany do uczniów i nauczycieli, poświęcony popularyzacji obszarów chronionych Natura 2000.

 

facebook.com/Centrum-Promocji-Obszarów-Natura-2000-w-Myczkowcach – Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 w Myczkowcach

Więcej linków polskich i zagranicznych można znaleźć TUTAJ

(JK, PM)