Nie da się przenieść przyrody na lady sklepów – Środowisko nr 8/2014

Natura 2000 a turystyka > Aktualności > W projekcie > Nie da się przenieść przyrody na lady sklepów – Środowisko nr 8/2014

Komunikat 12

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z sierpniowym wydaniem miesięcznika Środowisko.

W nowym numerze znajdziecie Państwo wywiad z Jolantą Kamieniecką z Instytutu na rzecz Ekorozwoju, koordynatorem projektu Agroturystyka przyjazna Naturze 2000. Realizowany projekt ma na celu budowanie pozytywnych relacji turystyki z ochroną przyrody a szczególnie organizatorów turystyki wiejskiej z ochroną różnorodności biologicznej. Jak podkreśla ekspertka „W tym projekcie chodzi o to, żeby pod opieką przyrodnika przekonać się do tego, że Natura 2000  nie jest przeszkodą, a szansą. Dostarcza nam nowych możliwości i jest potencjałem do wykorzystania dla biznesu. Jeśli rozumie się dlaczego i co się chroni, to wiele mitów czy nieporozumień może być wyjaśnionych, np. tych dotyczących ocen oddziaływania na środowisko, które np. nie dotyczą drobnej infrastruktury turystycznej”.

Z pełnym tekstem wywiadu można zapoznać się klikając w poniższego linka:
wywiad z mgr J. Kamieniecką

W najnowszym numerze znajdziecie Państwo także artykuły na temat fotowoltaiki, GMO czy Unijnego programu Life dotyczącego finansowania projektów środowiskowych.

Zachęcamy do lektury!

(PM)