Targi AGROTRAVEL 2014

Natura 2000 a turystyka > Aktualności > W projekcie > Targi AGROTRAVEL 2014

Komunikat 3

W dniach 11-13 kwietnia 2014 r. odbędą się VI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014. Ta wyspecjalizowana impreza wystawiennicza na stałe wpisała się już w kalendarz najważniejszych w Polsce wydarzeń, które odnoszą się do integracji branży turystycznej na obszarach wiejskich. Targi AGROTRAVEL stanowią doskonałą okazją do prezentacji i promocji oferty wypoczynkowej na wsi. Niebagatelne znaczenie ma też możliwość wymiany doświadczeń wśród licznych podmiotów działających w sektorze turystyki na obszarach wiejskich. Swój niepowtarzalny charakter Targi AGROTRAVEL zawdzięczają możliwości upowszechnienia, w jednym miejscu i czasie, wielokulturowej oferty europejskiej turystyki wiejskiej i agroturystyki. Ponadto sprzyjają one nawiązywaniu współpracy w zakresie budowania oraz rozwoju markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej.

Co roku podczas Tragów AGROTRAVEL organizowana jest międzynarodowa konferencja. W tym roku odbędzie się ona 11 kwietnia w Centrum Kongresowym Targów Kielce (sala OMEGA), a jej temat to: „Turystyka wiejska bez granic”. Głównym celem konferencji będzie podsumowanie kończącego się okresu programowania w Unii Europejskiej, przedstawienie efektów działań zrealizowanych z programów operacyjnych 2007 – 2013, a także doświadczeń w obszarze agroturystyki, dobrych praktyk i sprawdzonych metod zwiększenia popularności turystyki wiejskiej. Dodatkowo 12 kwietnia zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty. W ramach bloku warsztatowo-dyskusyjnego zaplanowany jest m.in. Dzień Ekspercki POT „Turystyka zrównoważona kluczem do sukcesu usług agroturystycznych”. Odbędzie się on w sali DELTA w godzinach 10.00-13.30.

Serdecznie zapraszamy – w szczególności na wystąpienia ekspertów Instytutu na rzecz Ekorozwoju:

Jolanty Kamienieckiej „Podnoszenie poziomu jakości ekologicznej ofert agroturystycznych w Polsce” – prezentacja projektu „Agroturystyka przyjazna Naturze 2000”,

Patrycji Manthey „Ekocertyfikaty i ich rola w wzmacnianiu atrakcyjności ofert agroturystycznych” – przegląd certyfikatów i ecolabelingu w Europie.

Poniżej zamieszczamy cały program warsztatów:

Turystyka zrównoważona kluczem do sukcesu usług agroturystycznych

 

Szczegółowe informacje dotyczące targów AGROTRAVEL 2014 dostępne są na stronie: www.targikielce.pl

Organizatorami całego przedsięwzięcia są:

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Polska Organizacja Turystyczna, Targi Kielce S.A., Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, a współorganizatorami: Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych  w Kielcach.

(oprac. PM na podstawie targikielce.pl)